Nawierzchnia typu sztuczna mączka

Najlepsza alternatywa dla kortu ceglastego

suczna-monczkaŁącząc w sobie cechy i wizerunek kortu ceglastego z korzyściami nawierzchni do gry w każdych warunkach pogodowych, Advantage RedCourt jest zainstalowany na stabilnym przepuszczającym wodę podłożu. Nie ma konieczności podlewania powierzchni, więc unikamy wysokich kosztów instalacji nawadniającej. Brak
konieczności zużycia wody RedCourt Advantage można określić jako bezobsługowy system tenisowy.

Średnio 15 mm warstwa piasku ceramicznego jest ustabilizowana przez 13 mm wysokości czerwoną matę z włókien polietylenu z białymi liniami o wysokość 15 mm. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych kortów, gra odbywa się na powierzchni z luźnego kruszywa, co pozwala graczom do stosowania ślizgów, umożliwia kontrolę ruchu na całym obszarze kortu, przy ograniczonym wysiłku i zmniejszonym nacisku na stawy i więzadła.

Niemalże całoroczna możliwość gry na Edel Advantage RedCourt pozwala na trening na idealnej nawierzchni przy zapewnieniu komfortu użytkowania kortu niezależnie od pory roku.
Budowa systemu

splotSystem Advantage RedCourt posiada ceramiczne wypełnienia, które całkowicie wypełnia nawierzchnię Advantage RedCourt, z ok. 2mm naddatkiem powyżej górnego poziomu trawy do zapewnienia warstwy luźnego kruszywa. Linie gry są wykonane z włókna o splot włókna w kształcie litery U. Połączenie tego kształtu i włókna z polietylenu powoduje, że linie są bardzo wytrzymałe dobrze widoczne w obrębie całego pola gry.

Górna powierzchnia pola gry powinna być poniżej poziomu krawężników , aby zapobiec podnoszeniu krawędzi maty przez wiatr i aby utrzymać wypełnienie na całej powierzchni kortu.

System na podbudowie przepuszczalnej System na podbudowie nieprzepuszczalnej
– Wypełnienie:
czerwony piasek ceramiczny
– Advantage RedCourt murawa
– Asfalt (60 mm)
– Podbudowa kamienna (150-300 mm)
– Grunt rodzimy
– Drenaż
– Wypełnienie:
czerwony piasek ceramiczny
– Advantage RedCourt murawa
– Beton (100 mm)
– Podbudowa piaskowa (150-200mm)
– Grunt rodzimy
– Drenaż liniowy

 

Korzyści

suczna-monczka-2Sztuczny kort do tenisa ziemnego z nawierzchnią
Advantage RedCourt jest udoskonaloną wersją kortu ceglastego. Nawierzchnia ta stanowi bardzo praktyczną alternatywę dla tradycyjnych kortów, o podobnym wyglądzie i cechach gry, ale z przewagą taką iż jest dostępna do gry przez cały rok. W przeciwieństwie do tradycyjnych kortów ceglastych nie jest konieczna kosztowna renowacja każdej wiosny, nie ma również potrzeby korzystania z drogiego nawadniania.

Zalety systemu RedCourt :

  • możliwość użytkowania prawie w każdych warunkach pogodowych
  • cechy kortu ziemnego (widoczne
  • ślady odbicia piłki)
  • nie wymaga renowacji każdej wiosny
  • nie wymaga zraszania lub podlewania
  • linie gry są zawsze widoczne
  • nadaje się na korty wewnętrzne lub zewnętrzne
  • wymaga tylko
  • niewielkiej konserwacji
  • bardziej stabilna w porównaniu do tradycyjnego kortu ziemnego
Specyfikacja techniczna:
Typ włókna fibrylowany LSR ®
Waga włókna 1,170 gr / m²
Wysokość włókna 13 mm
Całkowita waga 2,753 gr / m²
Rozstaw 5 / 32 “
Ilość pęczków na m² 75600 (± 10%)
Gęstość na m² 151200 (± 10%)
Dtex 5000 / 1 Dtex
Podłoże polipropylen , wzmocniony poliester
Kolor Red Clay
Linia znaczenia Biała (15 mm w kształcie litery U monofilament)

Całoroczna wydajność

Advantage RedCourt ma wygląd i cechy tradycyjnego kortu ceglastego. Średnia szybkość nawierzchni i jednolite niskie odbicie piłki pozwala na wykonywanie uderzeń typu top spin, slice , kontroli nad poślizgiem. Dzięki wyższej amortyzacji w porównaniu do tradycyjnych kortów ceglastych, Advantage RedCourt
jest nawierzchnią bardziej przyjazną mięśniom i stawom.

Konserwacja

Zaletą nawierzchni RedCourt jest stosunkowo łatwiejsze utrzymanie w porównaniu do tradycyjnych kortów ceglastych. Właściwa konserwacja jest jednakże nadal niezbędna do uzyskania pełnych korzyści z gry na tej nawierzchni i przedłużenia średniej czasu użytkowania (żywotności) produktu. Regularne wyrównywanie kortu po grze poprzez przeciągnięcie siatką gwarantuje utrzymanie właściwego wyglądu nawierzchni dla następnych graczy. Nadmiar wypełnienia z linii gry jest usuwany, jak w korcie ceglastym. Głównym wymogiem konserwacji jest cotygodniowe przeciągnięcie kortu szczotką celem utrzymania odpowiednio równomiernie rozłożonego wypełnienia. Jeśli to zaniedbamy, powierzchnia stanie się mniej równa, i tym samym wolniej drenowana, z większym ryzykiem rozwoju mchu.

Oprócz cotygodniowego zamiatania, wskazane jest, aby kort był konserwowany corocznie przez profesjonalny serwis. Sprzęt specjalistyczny umożliwia głębsze wymiatanie i w razie potrzeby uzupełnienie i wymianę wierzchniej warstwy Advantage RedCourt. Ważna jest również możliwość zastosowania środków do usuwania mchu w miejscach narażonych na jego wzrost. Prawidłowa konserwacja ma również charakter prewencyjny i przedłuża żywotność nawierzchni.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.edelgrass.com. Znajduje się tam więcej informacji na temat utrzymania i konserwacji tej nawierzchni.